Duvar Aynası

Duvar aynası, evlerde daha geniş ve ferah görünüm elde etmek için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir ayna modelidir. Özellikle antre ve salonlarda doğru yerde kullanıldığında ortam ışığını yansıtarak bulunduğu alanı daha ferah gösterme özelliğine sahiptir.

Duvar aynası ile ev dekorasyonunda aynanın nereye monte edileceği ya da hangi ebatlarda olacağı, ortama katacağı ferahlığı doğrudan etkileyen unsurlardır. Bu nedenle özellikle dar ya da küçük alanların daha aydınlık ve ferah gözükmesi için seçilecek duvar aynası büyük önem taşımaktadır. Katacağı estetik görünüm açısından da kişinin zevkleriyle ve ortamdaki diğer eşyalarla uyumu önemlidir.

Duvar Aynası

Dekoratif Duvar Aynası

Duvar aynaları ev dekorasyonunda önemli parçalar arasında yer almaktadır. İşlevsel olarak banyolarda, yatak odalarında, girişlerde sıkça görülmektedir. Bu açıdan kişinin öz bakımını destekleyerek kişiye özgüven katarlar. İşlevsel amaçların yanı sıra, estetik açıdan da kişinin tarzını ortaya koyabileceği önemli dekoratif araçlardır. Dekoratif ayna, estetik bir tarz ile ortamla bütünleştiğinde alana hareket katarak kişinin karakterini ve tarzını da yansıtır.

Bulunduğu ortamı daha aydınlık ve ferah gösterme özelliği ile aynalar, ev dekorasyonunun vazgeçilmezidir. Doğru ayna seçimi ile, ortamda bambaşka bir görünüm elde etmek mümkündür. Bunun için birçok farklı ayna modeli bulunmaktadır.

Duvar Aynası Modelleri

Ayna modellerini incelemeye başlamadan önce, aynanın hangi alanda kullanılacağının tespit edilmesi önemlidir. Kullanılacak alana ve amaca uygun olarak çok çeşitli duvar ayna modelleri bulunmaktadır.

Duvar aynası modelleri alana göre koridor, banyo, antre, salon ayna modelleri gibi isimler alabilmektedir. Koridor ayna modelleri olarak da adlandırılan antre ayna modelleri penceresiz ve karanlık olan bu alanların daha ferah görünmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Doğru yerleştirildiği durumlarda ortama kattıkları ferahlık etkisi direkt hissedilebilir. Aynı şekilde salon ve banyo duvar ayna modelleri de ortamdaki ışığın yansıtılması ve yaratacağı genişlik hissi açısından önemli dekoratif ayna çeşitleridir.

Çok farklı ebatlarda ve farklı malzemeden üretilmiş çerçevelerde duvar aynası bulmak mümkündür. Beklenen şıklığı ve etkiyi yaratabilmesi için alanın büyüklüğünün iyi hesaplanmış olması gerekir. Aynaların günümüzde çok farklı stillerde kullanımı söz konusudur. Tek bir büyük parça halinde tercih edilebileceği gibi orta ya da küçük boyutlarda çoklu aynalarla bir kombinasyon yapılarak da şık bir atmosfer sağlanabilmektedir.

Bununla birlikte ortamda diğer eşyalarla bir bütünlük sergilemesi açısından tarz belirlemek de önemlidir. Modern, klasik ya da avangard gibi birçok farklı duvar aynası modeli mevcuttur. Ortamda kullanılan renkler, malzemeler hatta duvar rengi ve yapısı, duvar aynası seçerken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardır.

Duvar Aynası

Duvar Aynası Fiyatları

Ayna fiyatları geniş bir aralıkta değişmektedir. Bir duvar aynasının fiyatını belirleyen birçok etken vardır. Boyut ve çerçeve malzemesi fiyatı etkileyen en önemli unsurlardır. Bunun yanı sıra, seçilecek aynanın tasarımı, ayna kalitesi de fiyat konusunda belirleyici diğer etkenlerdir.

Duvar aynası nasıl monte edilir?

Duvar aynaları arkalarında bulunan aparat sayesinde duvara çivi çakılıp o çiviye asılabilir. Ancak bu konuda aynanın boyutu önem taşımaktadır. Aynanın boyutuna göre çivi sayısı ya da asma yöntemi değişebilir. Bununla birlikte çerçeveli ya da çerçevesiz silikon ile duvara yapıştırılan modeller de mevcuttur. Burada önemli olan ayna boyutu ve ağırlığıdır. Bu nedenle ayna seçimi ve montesinde alanda uzman kişilerin görüşlerine başvurmak büyük önem taşımaktadır.

Ayna seçimi konusunda sorularınız için Hinora CAM TABLO sitemizi ziyaret edebilir, iletişim bilgilerimize web sitemizden ulaşabilirsiniz.