Led Işıklı Tablo

Led ışıklı tablo, dekoratif bir görüntü sergileyen ve görüntüyü aydınlatmak için LED teknolojisinden faydalanan bir dekorasyon ürünüdür. Bu tür tablolar, modern teknolojiyi sanat ve dekorasyonla birleştirir. Herhangi bir mekâna özgün bir atmosfer katma amacı taşır.

Led ışıklı tablo, LED (Light Emitting Diode) ışıkların tablolara çeşitli şekillerde yerleştirilmesiyle yapılır. Eserin üzerine ışık yayar. Bu şekilde, sanatsal ya da dekoratif bir görselin bazı özelliklerini vurgulayarak ortamdaki atmosferi değiştirir. Bu şekilde ev, ofis, restoran ya da kafe gibi birçok farklı mekanın dekorasyonunda kullanılmaktadır. Sağladığı enerji tasarrufuyla da tercih edilmektedir.

Led Işıklı Tablo Nasıl Yapılır?

Led tablolar son yıllarda ev, ofis ve restoran gibi kapalı mekanların dekorasyonlarında önemli bir yer tutmaktadır. Farklı zevklere uygun tablolara LED ışıkları takılarak ortam atmosferi tamamen değişebilmektedir. Değişen bu atmosfer ile karakter kazanmış mekanlar, insanların ruh halini doğrudan etkilemektedir.

Sonbahar, ilkbahar gibi mevsim tablolarının ya da Newyork, İstanbul gibi önemli şehir resimlerinin kullanıldığı birçok ışıklı tablo çeşidi bulunmaktadır. Kişilerin ya da kurumların mekanlara bir karakter katma niyetiyle kullandığı duvar tabloları ayrıca kişiye özel olarak da tasarlanabilmektedir. Ledli tablo kişiye özel yapıldığında; kişinin hayatında önemi olan özel tasarımlar ortaya çıkabilmektedir. Bu şekilde insanlar hayatlarındaki özel anları ya da kişileri dekorasyonun bir parçası haline getirerek bulundukları ortamı da özel kılmaktadırlar.

Kanvas, metal, mdf ya da 3 boyutlu led ışıklı tablo gibi birçok led tablo çeşitleri bulunmaktadır. Tabloların çerçevesini saran ya da görselde belli bir noktayı vurgulayan farklı ışıklandırma yöntemleri vardır. Ayrıca seçilecek ışıklandırma için farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Tek renk ve sabit bir aydınlatma ya da birkaç renkten oluşan hareketli aydınlatmalar da tercih edilebilir. Bu noktada en iyi aydınlatma, görselin özelliklerine ve beklenen etkiye göre belirlenmelidir. Bu konuda fikir sahibi olmak için hazır ışıklı tablolardaki görseller incelenebilir.

Led Işıklı Tablo

Led Işıklı Tablo Toptan

Işıklı tablolar özellikle LED teknolojisinin sağladığı enerji tasarrufu nedeniyle, iç mekanların aydınlatma dekorasyonlarında sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle sadece evlerde değil işyerlerinde, kafe ve restoranlarda da kullanımı artmaktadır.

Led ışıklı tablo fiyatları tablo boyutuna, malzemesine ve ışıklandırma sistemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte mekanların tasarımı için toptan satın alınması da mümkündür. Toptan bir şekilde sipariş verilebilir ya da sadece tablo alınarak ışıklandırma kullanıcılar tarafından özel olarak yerleştirilebilmektedir. Satın almayı düşünenler şu özelliklere dikkat edebilirler:

LED ışıklar, az enerji tüketirler ve uzun ömürlüdürler, bu yüzden bu tür tablolar enerji açısından verimlidir.

Farklı renk seçenekleri sunabilen LED ışıklar sayesinde, tablolar dinamik bir atmosfer yaratabilir veya belirli bir dekorasyon stiline uyum sağlayabilir.

Bazı LED tablolar, ışık şiddetini veya rengini değiştirmek için bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir, bu sayede kullanıcılar atmosferi kolaylıkla değiştirebilir.

Bu tablolar, basit ve şık bir görünüm sağlamanın yanı sıra, belirli bir alanı aydınlatmak veya sanatsal bir eseri vurgulamak için mükemmel bir yoldur. Bu tür tablolar, modern teknolojiyi estetik ve işlevsellikle birleştiren benzersiz dekorasyon ürünleri arasında yer alır.

Tablo ve ışıklandırmalarla ilgili detaylı bilgi için HİNORA ile iletişime geçebilir, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.